Zaznacz stronę

Zabezpieczenie medyczne imprez

Zgodnie z  ustawą  „O bezpieczeństwie imprez masowych” ( Dz.U.Nr 106 poz. 680 z 1998 r. ) z późniejszymi zmianami organizator każdej imprezy gdzie szacunkowa liczba uczestników wynosi powyżej:

  • 1000 osób – dla imprez na wolnym powietrzu
  • 300 osób – dla imprez w obiektach zamkniętych

Zobowiązany jest zapewnić opiekę medyczną uczestnikom  imprezy. Szczegóły reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 roku w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej.

Dla kogo; Dla osób oraz instytucji organizujących imprezę masową do 5000 tyś uczestników

Cel obstawy: zabezpiecznie medyczne imprezy masowej np. koncerty, eventy, demonstracje, pikiety, wydarzenia sportowe

 Sposób obstawy: patrol ratowniczy składający się z 2 ratowników wyposażonych w plecak medyczny zgodny z załącznikiem do rozporządzenia.

Zabezpieczenia medyczne

Zabezpieczenie medyczne ma na celu podniesienie bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających w danym miejscu. W większości mogą to być drobne sytuacje gdzie zostanie udzielona pierwsza pomoc np. w postaci założenia opatrunku ale nigdy nie wiemy czy tylko na tym się skończy. Jak wiadomo w większości przypadków to czas podjętych działań decyduje o życiu lub śmierci poszkodowanego. Wiele osób boi się podejmowania jakich kolwiek działań bo nie potrafi, bądź nie ma niezbędnego sprzętu. Zapewniając zabezpieczenie medyczne wiemy, że w razie potrzeby będzie na miejscu ratownik, który ma niezbędny sprzęt do udzielania pierwszej pomocy!

Warto również pamiętać, że organizator imprezy masowej (min. 300 uczestników w obiektach zamkniętych oraz min. 1000 uczestników na wolnym powietrzu) jest zobowiązany do zapewnienia punktu udzielania pierwszej pomocy wraz z apteczką i osobą przeszkoloną w myśl Ustawy “O bezpieczeństwie imprez masowych”.

Grupa nasza podczas zabezpieczeń używa plecaków ratowniczych a na specjalne życzenie zamawiającego zestawów PSP R1 i defibrylatora. Dysponujemy własnym systemem łączności. Oferujemy Państwu organizację punktu pierwszej pomocy i patroli ratowniczych.

Punkt pierwszej pomocy

Punkt pierwszej pomocy jest propozycją podniesienia bezpieczeństwa imprezy. Proponujemy stworzenie stałego punktu pierwszej pomocy, w którym dyżuruje ratownik posiadający niezbędny sprzęt.

Patrol ratowniczy

Propozycja patoli ratowniczych skierowana jest na organizatorów dużych imprez odbywających się na rozległym terenie np. parku. Nasze patrole mogą być uzupełnieniem stacjonującej na miejscu karetki, punktu pierwszej pomocy lub w przypadku mniejszych imprez być mobilnym zespołem ratowniczym, mogącym się dostać w każde miejsce.

Ceny negocjowane są indywidualnie w zależności od charakteru imprezy.