Przegląd Gaśnic,
konserwacja gaśnic i legalizacja gaśnic
Service Gaśnic
Przegląd gaśnic, konserwacja gaśnic, serwis gaśnic, legalizacja gaśnic to określenia często używane zamiennie, dotyczące przeglądu technicznego sprzętu gaśniczego, realizowanego minimum raz w roku, w każdym budynku, w którym wymagane jest rozmieszczenie gaśnic. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi z zakresu ochrony ppoż. budynków, również te związane z przeglądami gaśnic. Przeprowadzamy przeglądy gaśnic i agregatów gaśniczych każdego typu, dopuszczonych na rynku polskim. Sprawdzamy przydatność do użycia a kontrolę potwierdzamy protokołem z konserwacji gaśnic oraz kontrolką naklejaną na zbiornik gaśnicy. Realizujemy konserwację i legalizację gaśnic przenośnych i przewoźnych:
przegląd gaśnic proszkowych
przegląd gaśnic pianowych
przegląd gaśnic wodno-mgłowych
przegląd gaśnic na dwutlenek węgla
przegląd gaśnic przewoźnych;
przegląd gaśnic na czysty środek gaśniczy
przegląd gaśnic śniegowych;
przegląd gaśnic gastronomicznych;
przegląd gaśnic płynowych;
przegląd kocy gaśniczych;
Przegląd gaśnic – cena
Serwis przegląd gaśnic – cennik
Oprócz srwisu przeglądów i legalizacji podręcznych urządzeń gaśniczych oferujemy również utylizację i sprzedaż gaśnic. Żeby przeglądy gaśnic kończyły się pozytywną oceną specjalisty, należy wyposażyć obiekty w gaśnice dostosowane do materiałów, które mają chronić. Skąd to wiedzieć? Gaśnice mają naklejki z piktogramami i literami, które podpowiedzą nam, do jakiej grupy pożarów można ich używać:
- A – pożary materiałów stałych, które spalają się, wytwarzając żarzące się węgle (drewno, papier, tkaniny),
- B – pożary cieczy i topiących się materiałów stałych (paliwa, oleje, tworzywa sztuczne),
- C – pożary gazów,
- D – pożary metali,
- F – pożary olejów i tłuszczów w urządzeniach kuchennych.
Jeśli nie wiedzą Państwo, jak gaśnica będzie odpowiednia do danego obiektu, doradzimy w wyborze najlepszych podręcznych środków gaśniczych i wykonamy legalizację gaśnic. Cennik nie jest wygórowany, a nasza wiedza i doświadczenie sprawiają, że zaufało nam już mnóstwo klientów.
PRZEGLĄD GAŚNIC CENA
Naszym klientom oferujemy pomoc w doborze odpowiednich gaśnic, a także prawidłowe ich rozmieszczenie i odpowiednie oznakowanie (zgodnie z przepisami). Wykonujemy również przeglądy pozostałych urządzeń przeciwpożarowych.
Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które oczekują kompleksowego i specjalistycznego wykonania legalizacji gaśnic. Cennik i szczegółowe informacje otrzymają Państwo podczas rozmowy z doradcą w naszej firmie.
Pytania o Przegląd Gaśnic
Na czym polega przegląd gaśnic?
Przegląd gaśnic to stała procedura, która powinna być realizowana systematycznie. Ma to na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa pożarowego w budynku. Każdy budynek użyteczności publicznej, produkcyjny czy magazynowy powinien być wyposażony w gaśnice oraz inne urządzenia ppoż. (informacje na temat sposobu rozmieszczenia gaśnic, a także ich rodzaju znajdziesz w naszej bazie wiedzy). Przegląd gaśnic różnego typu może się różnić w zależności od rodzaju gaśnicy. Przykładowo dokonując legalizacji gaśnic proszkowych pod stały ciśnieniem musimy pamiętać o konieczności sprawdzenia wartości ciśnienia w zbiorniku natomiast przy przeglądzie gaśnicy typu Z (gdzie gaz pędny znajduje się w oddzielnym zbiorniku) musimy dokonać weryfikacji masy elementu urządzenia. Czynności jakich dokonują nasi pracownicy podczas konserwacji gaśnic to m.in.:
- Ocena stanu technicznego, oględziny zewnętrzne.
-
Sprawdzenie: plomb, węży i prądownicy, a także ilości środka gaśniczego, stanu proszku, czytelności wymaganych napisów na gaśnicy, poprawności działania wskaźnika ciśnienia.
-
Szczegółowe sprawdzenie odnośnie uszkodzeń, wgnieceń, wyżłobień, oznak korozji od zewnątrz, jak i od wewnątrz zbiornika.
-
Sprawdzenie terminu badania UDT zbiornika.
-
Weryfikacja prawidłowego rozmieszczenia gaśnic w budynku – na podstawie planów ewakuacyjnych, które zawierać powinna instrukcja bezpieczeństwa pożarowego.
Prawidłowo przeprowadzony przegląd gaśnic gwarantuje sprawność sprzętu w przypadku pożaru. Ponadto spełnione zostają wymagania określone w przepisach z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Czym jest legalizacja gaśnic?
Legalizacja gaśnic to nic innego jak regularne kontrole, a więc cykliczne (coroczne) przeglądy w autoryzowanym punkcie ochrony przeciwpożarowej. Takie działanie ma na celu potwierdzenie, że sprzęt jest sprawny i w przypadku zagrożenia, zadziała zgodnie z zapewnieniami producenta.
Jak często należy wykonywać przegląd gaśnicy?
Okresowa konserwacja gaśnic powinna odbywać się zgodnie z wymaganiami producenta sprzętu. Najczęściej jest to konieczność legalizacji 1 x do roku, choć zdarza się, że w przypadku niektórych środków gaśniczych, kontrole muszą być przeprowadzane częściej.
Właściciel i najemca lokalu – kto jest odpowiedzialny za okresowy przegląd gaśnic?
Zgodnie z obowiązującym prawem, jeśli na umowie cywilnoprawnej związanej z wynajmem lokalu nie zostało uznane inaczej, to właściciel budynku ma obowiązek zapewnić maksymalną ochronę przeciwpożarową, czyli m.in. zadbać o prawidłowy stan techniczny gaśnic znajdujących się w lokalu. Jeśli jednak umowa cywilnoprawna pomiędzy właścicielem budynku a najemcą ustanawia inaczej, wówczas obowiązkiem dbałości o należytą ochronę przeciwpożarową w lokalu może być obarczona osoba wynajmująca
Czy okresowe przeglądy gaśnic w lokalach są obowiązkowe?
Ile kosztuje utylizacja gaśnicy?
Dbając o środowisko naturalne i wygodę naszych klientów, przyjmujemy nieodpłatnie wszystkie rodzaje gaśnic do utylizacji. Prowadzimy pełną dokumentację związaną z utylizacją sprzętu. Wystawiamy naszym klientom protokół utylizacji. Z przekazanego sprzętu rozliczmy się w Urzędzie Marszałkowskim, składając do 15 marca roczne „sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami”..
Dlaczego gaśnica powinna być sprawna?
Od sprawności gaśnicy zależy w najmniejszym stopniu spalenie się elementu wyposażenia lecz najcenniejszym skarbem, które chroni gaśnica jest ludzkie życie należy o tym pamiętać , że zapominając o przeglądzie gaśnicy czy też jakimkolwiek sprzęcie ppoż ryzykujemy że w tej ważnej chwili swobodnego rozwoju pożaru nie uda nam się go opanować co może mieć tragiczne skutki z powodu strat materialnych oraz ludzkich. Gaśnice w firmach, które nie przeszły legalizacji lub są uszkodzone, mogą być niesprawne i w przypadku zagrożenia życia, okazać się całkowicie bezużyteczne.
Czy gaśnica jest obowiązkowa?
Przepisy jasno regulują, które budynki należy wyposażyć w gaśnice. Możemy tutaj wymienić wiele miejsc, w których ta gaśnica jest konieczna i są to między innymi sklepy, banki, galerie handlowe, kina, teatry, szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale, domy opieki, hotele, pensjonaty, hale magazynowe czy zakłady pracy. W budynkach mieszkalnych jednorodzinnych czy wielorodzinnych nie jest wymagana gaśnica. Jednak dla własnego bezpieczeństwa warto jest mieć w domu przynajmniej małą gaśnicę o wadze 2 kg.