Zaznacz stronę

Kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli i opiekunów

szkolenie-pierwszej-pomocy-nauczycieli-przedszkola-szkoły-warszawa-pruszków-grodzisk-mazowiecki-ożarów

Kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli szkół i przedszkoli

Szkolenie z pierwszej pomocy dla nauczycieli szkół i przedszkoli przygotowana przez firmę PROTECTA spełnia wysokie standardy wymagane w kształceniu medycznym.  Znając standardy pracy pracy placówek edukacyjnych przygotowaliśmy elastyczną ofertę dopasowaną do możliwości czasowych i organizacyjnych szkół i przedszkoli.  Jesteśmy pewni, że kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli szkół i przedszkoli spotka się z pozytywnym odbiorem a równocześnie pomoże spełnić wyśrubowane standardy bezpieczeństwa w placówka oświatowych. Szkolenie z pierwszej pomocy może być zrealizowane w placówce oświatowej w niestandardowych godzinach pracy jak również w sobotę.

Kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli i opiekunów – dlaczego to takie ważne w prewencji wypadkowej ?

 

Kurs-pierwszej-pomocy-dla-nauczycieli-szkół-przedszkoli-warszawa-pruszków-grodzisk-błonie-ożarów-mazowiecki-janki-żyrardówPierwsza pomoc – ta powszechnie znana nazwa tak głęboko zapadła nam w pamięć, że zapomnieliśmy, iż… w razie potrzeby nie potrafilibyśmy jej udzielić. W krajach, gdzie już pięciolatki rozpoczynają naukę udzielania pierwszej pomocy, to przypadkowi świadkowie nieszczęśliwych zdarzeń ratują życie poszkodowanych.

W Polsce corocznie umiera kilka tysięcy osób tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie podejmują czynności ratowniczych przed przybyciem pogotowia ratunkowego. A to właśnie„wczesne podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może podwoić lub nawet potroić szanse przeżycia” ( Międzynarodowe Wytyczne do Resuscytacji 2010)

Z danych Ministerstwa Edukacji wynika, że w roku szkolnym 2008/2009 doszło w polskich szkołach do 76 tysięcy wypadków w tym, aż 60 śmiertelnych a 388 dzieci doznało ciężkich obrażeń ciała.

Pracownicy Centralnego Instytutu Ochrony Pracy obliczyli, że na 1000 uczniów rocznie przypada średnio 21 niebezpiecznych zdarzeń. Co dowodzi, iż jest ich dużo więcej niż np.w górnictwie, gdzie na 1000 osób rocznie wypadkom ulega 17.

Szkolenie z pierwszej pomocy dla nauczycieli oraz opiekunów szkół i przedszkoli to ustawowy obowiązek placówek oświatowych i edukacyjnych.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z dnia 22.01.2003) oraz zgodnie z dyrektywą 89/391/EWG i w świetle ustawy z dnia 28.11.2008r o zmianie ustawy Kodeks Pracy (Dz. U. Nr 223, poz 1460 art.209) wszystkie instytucje publiczne i zakłady pracy muszą wyznaczyć i przeszkolić osobę odpowiedzialną za udzielenie pierwszej pomocy pracownikom i wszystkim osobom przebywającym na jej terenie – klientom, uczniom, czy zwiedzającym.

Nasza propozycja to kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli i opiekunów:
„Bezpieczne przedszkole i szkoła”

Stworzony by wyszkolić nauczycieli i opiekunów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i uczelni wyższych. Jak należy reagować, kiedy jest się świadkiem nieszczęśliwego zdarzenia: zasłabnięcia, utraty przytomności, zadławienia, silnego krwawienia, zawały serca, drgawkach, hiper i hipoglikemii. Jak wykonać skutecznie resuscytację krążeniowo-oddechową. Jak użyć Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED).

Oferta szkoleniowa jest elastyczna i dopasowana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, tematyka jest dostosowana do specyfiki wykonywanej przez uczestników pracy.

Szkolenie takie w żadnej mierzenie przypomina tradycyjnie nudnych wykładów z dziedziny BHP, które „trzeba odbyć”, a pracujący u nas instruktorzy, to ludzie na co dzień pracujący w systemie ratownictwa, specjaliści medycyny ratunkowej, którzy niezależnie od wysokiej jakości samego szkolenia prowadzą zajęcia w niezwykle atrakcyjny i dynamiczny sposób.

Uczestnicy otrzymują certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu ważny 5 lat oraz konspekty, materiały edukacyjne (plakaty, ulotki) materiały metodyczno-dydaktyczne do prowadzenia zajęć z pierwszej pomocy, pakiet z medykamentami do prowadzenia podstawowych zabiegów ratujących życie.

W zależności od potrzeb oraz ilości przeznaczonego czasu, organizujemy szkolenia medyczne
w różnych konwencjach. Od szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, przez pikniki po gry terenowo-przygodowej, gdzie uczestnicy na poszczególnych stanowiskach symulujących autentyczne akcje ratunkowe, uczą się reagować na nieprzewidziane sytuacje wymagające szybkiej decyzji
i pomocy poszkodowanym. Na szczycie skały, w średniowiecznych ruinach lub w głębi ziemi poczuj ducha ratownictwa, gdy gra toczy się o najwyższą stawkę – ludzkiego życia.

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla nauczycieli jest jedną z propozycji naszej firmy. Oferujemy kursy pierwszej pomocy na różnych poziomach zaawansowania. Programy szkolenia z pierwszej pomocy dopasowujemy indywidualnie do grup. Kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej dla nauczycieli przeprowadzamy już dla 3 pracowników. Zapraszamy do kontaktu.

Szkolenia realizujemy w zakładach pracy i placówkach oświatowych Klienta również w godzinach popłudniowych czy wieczornych. Szkolenie realizujemy w miejscowościach:

Szkolenia pierwszej pomocy w Warszawie i na Mazowszu zachodnim. Nas zasięg działania obejmuje miejscowości: Babice, Błonie, Bronisze, Brwinów, Falenty, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Halinów k/Warszawy, Iłża, Izabelin, Jabłonowo, Jaktorów, Janki, Józefów, Kampinos, Kazuń, Klaudyn, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Kuklówka, Legionowo, Leszno,  Lesznowola, Łomianki, Łowicz, Łódź, Magdalenka, Marki, Michałowice, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Młochów, Mszczonów, Nadarzyn, Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki, Otrębusy, Otwock, Opacz Kolonia, Owczarnia, Ożarów Mazowiecki, Paprotnia, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radziejowice, Raszyn, Rawa Mazowiecka, Rozalin, Siestrzeń, Skierniewice, Sochaczew, Sulejówek, Tarczyn, Teresin, Tłuszcz, Ursus, Urzut,  Warszawa, Wesoła, Węgrów, Wolica, Wołomin, Wólka Kosowska,  Wyszogród, Wyśmierzyce, Zalesie Górne,  Żabia Wola, Żelechów, Żyrardów
( zakres działania obejmuje: woj. mazowieckie, woj. łódzkie )