Zaznacz stronę

kurs-pierwszej-pomocy przedmedycznej-szkolenie-Warszawa

kurs pierwszej pomocy przedmedycznej Warszawa

Dlaczego warto odbyć kurs pierwszej pomocy

Niespodziewane i trudne sytuacje zagrażające naszemu życiu lub zdrowiu mogą nam się przytrafić każdego dnia. W wielu przypadkach dobrze udzielona pierwsza pomoc jest w stanie uratować życie poszkodowanym w wypadkach drogowych, osobom przechodzącym zawał serca, udar czy w przypadku podtopienia bądź zakrztuszenia. Konieczność wykonania czynności ratunkowych może spotkać każdego z nas, w każdej chwili. Zaprezentujemy najważniejsze powody dla których warto wiedzieć w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy.

Wiedza zdobyta na kursie która może uratować życie

Umiejętność oceny stanu zdrowia to szczególna i kluczowa zdolność którą nabywają kursanci szkolenia z pierwszej pomocy. Dobór czynności ratunkowych stosownych do stanu zdrowia osoby poszkodowanej jest kolejnym elementem uzyskanym przez uczestników szkolenia z pierwszej pomocy. To najważniejsze z argumentów przemawiające za teorią, w której każdy obywatel  powinien przejść kurs pierwszej pomocy. Warszawa i jej najbliższe okolice to miejscowość, w której każdego dnia dochodzi od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu wypadków komunikacyjnych, i bezpośrednio wiąże się z tym, iż każdy uczestnik ruchu może stać się ofiarą wypadku jak również stanąć przed koniecznością udzielenia pierwszej pomocy. Każdy kto posiada wiedzę oraz umiejętności będzie wiedzieć w jaki sposób zareagować jak również jakie działania podjąć.

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej Warszawa składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Wykłady oraz ćwiczenia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów – ratowników  w oparciu o najnowsze standardy bieżącą wiedzę medyczną a także z uwzględnieniem najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji. Każdy z kursantów  i uczestników takiego szkolenia bez problemu opanuje wiedzę a także umiejętności praktyczne, które pozwolą mu na skuteczne udzielenie pomocy.

Z prowadzonych statystyk wynika, iż przy wcześnie udzielonej pierwszej pomocy znacznie podnosi szanse na przeżycie u osoby poszkodowanej.Kwestia przywrócenia poszkodowanemu czynności życiowych i utrzymanie go przy życiu do czasu przyjazdu zespołu ratunkowego jest kluczowa w ratowaniu drugiego człowieka. Dlatego, między innymi, tak ważne jest, by każdy człowiek nawet dzieci potrafili udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kurs Pierwszej Pomocy Warszawa podniesie kwalifikacje zawodowe Twoich pracowników

Chociaż odbycie kursu pierwszej pomocy Warszawa  nie jest oczekiwane czy wymagane w procesie rekrutacji przez pracodawców, to obserwujemy, iż coraz więcej z nich takie szkolenie organizuje. Są to to nie tylko pracodawcy gdzie występują większe zagrożenia życia lub zdrowia ale coraz częściej pracodawcy organizujący prace administracyjno biurowe. Na przykład w niektórych bankach standardem jest przechodzenie szkolenia z pierwszej pomocy w ramach szkoleń BHP.  Są również takie branże, w których umiejętność wykonania czynności ratunkowych okazuje się koniecznością. Nauczyciele, wychowawcy, opiekunki dzieci czy osób starszych lub niepełnosprawnych zdecydowanie powinni uczestniczyć w  kursie pierwszej pomocy w Warszawie Warto jednak, nie tylko CI pracownicy byli odpowiednio przeszkoleni z pierwszej pomocy by takiej pomocy przedmedycznej udzielić ale także rodzice: niemowlęta i małe dzieci są w szczególności narażone na zakrztuszenia, upadki i inne sytuacje potencjalnie zagrażające ich życiu i zdrowiu.

Wreszcie, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż do udzielenia pierwszej pomocy jesteśmy zobligowani prawnie. Niespełnienie tego obowiązku może mieć dla nas przykre konsekwencje.

Kurs pierwszej pomocy to szkolenie, które zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy i może przyczynić się do uratowania życia nie tylko pracownikowi ale także innej osobie. Zajęcia pozwalają na poznanie i przećwiczenie właściwych reakcji w sytuacji wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka. Nasze kursy nie są przeznaczone tylko dla pracowników zakładów pracy ale także dla wszystkich którzy chcieliby powiększyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i chcieliby uczestniczyć w takich zajęciach. Kursy pierwszej pomocy realizujemy głównie w miejscowościach Warszawa, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Błonie, Raszyn, Janki, Brwinów, Piastów, Ożarów Mazowiecki, Żyrardów, Łódź,  jednak dla zorganizowanej grupy możemy przeprowadzić takie szkolenie na terenie całego województwa mazowieckiego i łódzkiego.