Zaznacz stronę

W ósmej edycji rankingu najbardziej pożądany polski pracodawca rendence Graduate Barometer 2016, PKO Bank Polski zajął 4 miejsce w kategorii biznes i poprawił ubiegłoroczną pozycję. W zestawieniu przed Bankiem pojawili się międzynarodowi giganci: Google, Apple oraz Narodowy Bank Polski.

–PKO Bank Polski jako pracodawca dzięki silnej pozycji na rynku stwarza wyjątkowe możliwości rozwoju zawodowego zarówno profesjonalistom, jak i studentom oraz absolwentom różnych kierunków studiów. Realizuje wiele projektów wspierających rozwój kompetencji pracowników, wzmacniających kulturę organizacyjną i przyjazną atmosferę pracy. Cieszy fakt, że młodzi ludzie doceniają Bank i chcą współtworzyć nasz zespół – specjalistów wyznaczających wysokie standardy w polskiej bankowości – powiedziała Jolanta Jakóbczyk, dyrektor Biura Rozwoju Zasobów Ludzkich.

PKO Bank Polski jako pracodawca jest jednym z największych w kraju, zapewnia miejsca pracy i rozwoju blisko 26 tys. osób. Jako instytucja otwarta na osoby młode, zdolne i ambitne wspiera inicjatywy promujące studentów i absolwentów. Z myślą o nich oraz uczniach, którzy ukończyli 18 lat, organizuje płatne praktyki i staże. Wspiera również inicjatywy promujące naukę, zdobywanie wiedzy i kreatywność. Angażuje się w działania Międzynarodowej Organizacji Studentów ENACTUS i jest partnerem programu Go4Poland – Wybierz Polskę, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do budowania kariery w polskich firmach. W tym roku został Partnerem Wspierającym 68. Światowy Kongres AIESEC. Angażuje się również w projekty takie jak „Akademia Liderów Rynku Kapitałowego” oraz „Grasz o staż”. Jako pracodawca uczestniczy w targach pracy m.in. Absolvent Talent Days czy Dniach Kariery AIESEC. Jest mecenasem naukowym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, współpracuje z ośrodkami naukowymi, jak np. SGH w Warszawie czy Politechnika Wrocławska.

Badanie trendence Graduate Barometer umożliwia studentom wyrażenie opinii na tematy związane z karierą zawodową i edukacją. W tegorocznej polskiej edycji wzięło udział ponad 20 tysięcy studentów z 53. uczelni o kierunkach biznesowych, inżynieryjnych i IT. To oni wybrali TOP 100 najbardziej pożądanych polskich pracodawców na rok 2016.

PKO Bank Polski jest instytucją otwartą na środowisko młodzieży uczniowskiej i akademickiej, a jego zaangażowanie jest zauważane i doceniane. Studenci od lat postrzegają PKO Bank Polski, jako atrakcyjne miejsce pracy i regularnie zdobywa wysoką pozycję w zestawieniach najbardziej pożądanych pracodawców według AIESEC i Universum.

Źródło: www.bankomania.pkobp.pl
Autor: Agnieszka Skalska